2. Liga
Bogoria Grodzisk Mazowiecki najlepszą drużyną z Mazowsza
person_outline Jacek Barbachowski
Tenisistki grodziskiej Bogorii dominują w lidze województw mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego. Potwierdza to zaledwie sześć przegranych przez nie "małych" gier.
źródło: mzts.pl
Od lewej: Katarzyna Trochimiuk, Zofia Śliwka, Milena Mirecka, Antonina Zembowicz, Martyna Lis, trener Adam Białek

Zawodniczki z Grodziska Mazowieckiego przewodzą stawce składającej się z czterech zespołów z Mazowsza oraz jednego z Warmii i Mazur. Rodzynkiem są tenisistki AZS UWM Olsztyn, które notabene są drugą najlepszą ekipą po grodziszczankach. Wydawało się nawet, że znacznie bardziej doświadczone olsztynianki mogą zagrozić Bogorii, ale ich spotkanie jasno zweryfikowało sytuację. UWM wygrał z koleżankami Badowskiego i spółki zaledwie dwa single, a wyniki pozostałych jasno pokazały, że to młode podopieczne Adama Białka są murowanymi kandydatkami do walki o I ligę. Za plecami wspomnianych drużyn trwa zacięta walka o dalsze pozycje. Trzy punkty uzbierały do tej pory tenisistki Naprzodu Skórzec oraz rezerw Broni Radom, zaś tabelę zamyka Nadwiślanin Płock, który ma o jedno oczko mniej. 

Indywidualnie bezbłędne są zawodniczki Bogorii Martyna Lis oraz Katarzyna Trochimiuk, z tym że Lis wygrała jeden pojedynek więcej i to ona jest na czele rankingu. Grodziszczanki w zestawieniu rozdziela była mistrzyni Polski kadetek w drużynie Zuzanna Chrulska, która co ciekawe jedynych porażek doznała właśnie z tenisistkami Bogorii. Czwarta jest Olga Kulik ze Skórca, ale ona część spotkań grała na drugim stole. Trochimiuk i Lis tworzą też najlepszy ligowy duet i warto dodać, że przegrały tylko jednego seta! Jednak najlepszą deblistką rankingu jest Milena Bytys z Broni Radom, która w pięciu rozegranych grach podwójnych "nie pomyliła się" ani razu. Bytys grała z różnymi partnerkami, które nie zawsze były tak skuteczne jak ona.

"Pierwsza kolejka potoczyła się po naszej myśli, wygrałyśmy wszystkie mecze i prowadzimy w tabeli. W składzie mamy cztery młodziczki i dwie juniorki przez co jeszcze bardziej cieszymy się, ze prowadzimy. W marcu zaczęła się druga runda, ale jako pierwsze pauzowałyśmy, a tydzień przed naszym pierwszym meczem wszystkie rozgrywki zostały wstrzymane. Obecnie mamy czas przymusowego roztrenowania, ponieważ grodziska hala została zamknięta przez pandemię. Gdyby rozgrywki zostały wznowione, chciałybyśmy podtrzymać swoją dobra passę, wygrać rozgrywki wojewódzkie i potem baraże, żeby awansować do I ligi." - tak obecnie panującą sytuację podsumowała najlepsza na chwilę obecną zawodniczka II ligi mazowiecko-warmińsko-mazurskiej Martyna Lis. 

Tabela: (mecze, punkty, bilans pojedynków)

1.KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki4834:6
2.KS AZS UWM ENGLISH PERFECT Olsztyn5829:21
3.UKS NAPRZÓD Skórzec5323:27
4.IKTS BROŃ II Radom5321:29
5.MLUKS NADWIŚLANIN Płock5213:37

 

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie