Niższe ligi niemieckie
Bratobójcze starcia polskich tenisistów w Niemczech
person_outline Jacek Barbachowski

W Regionallidze dwukrotnie doszło do meczów drużyn, w barwach których występuja Polacy. Z kolei trzykrotnie zobaczyliśmy naszych rodaków w bezpośrednich pojedynkach przy stole. Najlepiej z tej walki wychodzili Marcin Miszewski oraz Paweł Kibała. 

źródło: mytischtennis.de
Paweł Kibała zaliczył bardzo udane występy w barwach SV Aufbau Altenburg | fot. gs24.pl

Regionalliga Nord

Nieskutecznie zagrał w ostatni weekend Tomasz Sidelnik. Tenisista TTC Düppel nie odniósł żadnej wygranej w dwóch meczach swojej ekipy. Najbliżej zwycięstwa był w pojedynku z Mattim von Hartenem, któremu uległ w pięciu setach. Düppel jest aktualnie piąte w ligowej tabeli.

Oldenburger TB 10 - 2 TTC Düppel (Tomasz Sidelnik 0)
 

TSV Lunestedt 8 - 4 TTC Düppel (Tomasz Sidelnik 0)

 

Regionalliga Süd

Znacznie więcej pokazali Polacy, grający na południu Niemiec. Do stołu podeszło aż siedmiu polskich tenisistów, a ich całkowity bilans to dziesięc zwycięstw i tyle samo porażek. Najskuteczniejsi byli Marcin Miszewski z rezerw TSV Bad Königshofen oraz Paweł Kibała z SV Aufbau Altenburg. Pierwszy zdobył komplet przeciwko DJK Biederitz, zaś drugi w dwóch meczach Altenburgu aż trzykrotnie odchodził od stołu zwycięsko. Miszewski pokonał w wewnętrzym meczu Polaków Radosława Kulczyckiego 3:0, z kolei Kibale nie sprostali zarówno Nestor Wasylkowski, jak i Tomasz Urbański reperezentujący TSV Zella-Mehlis. 

TSV Zella-Mehlis (Nestor Wasylkowski 1, Tomasz Urbański 0) 1 - 11 TSV Gräfelfing

SV Aufbau Altenburg (Paweł Kibała 2) 8 - 4 TSV Zella-Mehlis (Nestor Wasylkowski 1, Tomasz Urbański 0) 

SV Aufbau Altenburg (Paweł Kibała 1) 3 - 9 FC Bayern München II 

DJK Biederitz (Karol Żarski 1, Jacek Nowokuński 1, Radosław Kulczycki 1) 4 - 8 TSV Bad Königshofen II (Marcin Miszewski 2) 
 

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie