2. Liga
Bronowianka Kraków i Karpaty Krosno na prowadzeniu w II lidze małopolsko-podkarpackiej
person_outline Filip Pawelec
Zaglądamy na południowy-wschód kraju, gdzie panie z województw małopolskiego i podkarpackiego walczyły o baraże o awans do I ligi kobiet. Ich zmagania zostały przerwane na półmetku ligi, gdy na prowadzeniu znajdowały się zespoły Bronowianki III Kraków i Karpat Krosno
źródło: liga.kozts.pl
Bronowianka III Kraków, od lewej: Kamila Kiliszek, Julia Bruzda, Zuzanna Syrda, Natalia Gajewska | fot. KS Bronowianka Kraków - facebook.com

Zarówno Bronowianka, jak i Karpaty, w trzech rozegranych meczach zgromadziły po 5 punktów. Oba zespoły odniosły wygrane nad drużynami UKS-u Gryf Gdów i drugą drużyną pierwszoligowej Politechniki Rzeszów. Ponadto w ich bezpośrednim meczu padł remis 5:5, więc liderujące ekipy podzieliły się punktami. Prowadzenie dzierży drużyna Bronowianki, ze względu na lepszy bilans setów w bezpośrednim starciu. Swoimi wrażeniami z tegorocznej kampanii i nadziejami na przyszłość podzieliła się jedna z młodych zawodniczek krakowskiego zespołu, Kamila Kiliszek:

"W tym sezonie idzie nam na razie bardzo dobrze jeżeli chodzi o II ligę. Gramy w różnych składach i ustawieniach i póki idziemy do przodu z dwoma zwycięstwami i jednym remisem na koncie. Mam nadzieję że utrzymamy wynik i po pandemii zagramy równie dobrze. Naszym celem jest wygrać resztę meczy i awansować do I ligii!"

Na trzecim miejscu z jednym punktem na koncie znajduje się ekipa UKS Gryf Gdów, która poza porażkami z Bronowianką III i Karpatami zremisowała z drugą drużyną Politechniki Rzeszów 5:5. Tak samo jak Bronowianka nad Karpatami, Gryf wyższe miejsce w tabeli zawdzięcza korzystnemu bilansowi setów w bezpośrednim starciu z Akademiczkami z Rzeszowa.

Na czele rankingu indywidualnego znajdują się liderki Karpat Krosno - Katarzyna Lech i Weronika Pelczar. Obie z nich mogą się pochwalić bilansem 5-1. Miejsce na podium rankingu uzupełnia Zuzanna Syrda z Bronowianki III. Krakowska tenisistka zagrała tylko 4 gry, ale dzięki 100% skuteczności i bilansowi 4-0 znalazła się w pierwszej trójce tego zestawienia.

Tabela:

M-ceDrużynaLGP-tyIlośćGryStos.
setów
ZRPStos.Róż.
1KS „Bronowianka” Kraków III3521019:11873:46
2KSTS MOSiR „Karpaty” Krosno3521019:11866:46
3UKS „Gryf” Gdów3101212:18-645:63
4KU AZS Politechnika R. Rzeszów II3101210:20-1043:72
Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie