Niższe ligi niemieckie
Dwie wygrane ekip Polaków z Regionalligi
person_outline Jacek Barbachowski

W ostatni weekend września do stołów podeszło mniejsze grono polskich tenisistów rywalizujących na czwartym szczeblu rozgrywkowym w Niemczech. Nie oznacza to jednak, że nie zabrakło udanych występów naszych przedstawicieli. 

źródło: mytischtennis.de
Koncertowa gra Antoniego Witkowskiego poprowadziła 1. FSV Mainz 05 II do pierwszego zwycięstwa | sportausmainz.de

Regionalliga Süd

Niezły start rozgrywek zaliczył Kamil Michalik. Polakowi w pierwszym meczu sezonu udało się ograć Petrosa Sampkadisia i tym samym znacznie przyczynić się do remisu jego TV Etwashausen. Po dwóch walkowerach na niekorzyść Marcina Miszewskiego i jego kolegów z TSV Bad Königshofen II, tym razem gracze z Bawarii ulegli TSV Gräfelfing. Miszewski nie punktował. 

FC Bayern München II 6 - 6 TV Etwashausen (Kamil Michalik 1)

TSV Gräfelfing 8 - 4  TSV Bad Königshofen II (Marcin Miszewski 0)

Regionalliga Südwest

Ponownie bez pomyłki zagrał Antoni Witkowski. Wicemistrz Polski młodzieżowców z 2014 roku poprowadził drugą ekipę Mainz do zwycięstwa nad FT V. 1844 Freiburg. 26-latek ograł m.in. Maikela Sauera, który ma za sobą starty w młodzieżowej reprezentacji Niemiec. 

1. FSV Mainz 05 II (Antoni Witkowski 2) 9 - 3 FT V. 1844 Freiburg

Regionalliga West

50% skuteczności osiągnał w miniony weekend Grzegorz Pociask. Polak najpierw podtrzymał zwycięską passę w starciu z drużyną TTC RG Porz, ale dzień później zanotował dwie nieznaczne porażki przeciw graczom VfR Fehlheim. W obu grach polski zawodnik ulegał rywalom w piątej odsłonie. 

TV 1951/66 Stadtallendorf (Grzegorz Pociask 2) 11 - 1 TTC RG Porz

TV 1951/66 Stadtallendorf (Grzegorz Pociask 0) 4 - 8 VfR Fehlheim 1929 

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie