2. Liga
Gliwiczanki niepokonane w lidze śląsko-opolskiej
person_outline Jacek Barbachowski
Po pewne zwycięstwo w najliczniejszej polskiej drugiej lidze kobiet zmierzają tenisistki KTS-u Gliwice. Ekipa znad rzeki Kłodnicy wygrała dotychczas rozegrane 14. spotkań.
źródło: slzts.pl
KTS Gliwice, od lewej Angelika Janik, Agata Ciesielska , Anna Rusin, Dorota Kaniecka, Patrycja Szabat

Najwięcej problemów gliwiczankom sprawiły rezerwy Skarbka Tarnowskie Góry oraz JKTS Jastrzębie Zdrój. Oba wspomniane zespoły wygrały trzy pojedynki w meczu z liderkami. Na drugiej pozycji plasuje się Skarbek, ale JKTS rozegrał o jedno spotkanie mniej i bardzo możliwe, że zniwelowałby różnicę jednego punktu w ligowym zestawieniu. Na pewnym czwartym miejscu znajduje się jedyny przedstawiciel województwa opolskiego w tych rozgrywkach Victoria Chróścice. Piąty jest Huragan Sosnowiec, a szóste i siódme miejsce przypadły odpowiednio rezerwom AZS UJD Częstochowa oraz pierwszej drużynie Sokoła Orzesze, które dzieli jeden punkt. Na dole tabeli znalazły się Ruch Pniów, Energia Siewierz oraz zamykające tabelę tenisistki orzeskiego Sokoła. 

W rankingu indywidualnym prowadzi Anna Rusin z drużyny lidera KTS Gliwice przed Iryną Biernacką z Victorii Chróścice oraz Karoliną Rakowską reprezentującą Skarbek Tarnowskie Góry II. Wśród deblistek również najlepsza jest Rusin, która ma bilans 13-0. Przy tylu samo rozegranych spotkaniach jednej porażki doznały jej klubowe koleżanki Patrycja Szabat i Agata Ciesielska oraz kolejna tenisistka Skarbka Milena Kluszewska. 

"Nie jestem w pełni zadowolona z obecnego sezonu, zawsze może być lepiej. Aktualnie jesteśmy trzecie w tabeli, ponieważ rozegrałyśmy jeden mecz mniej od przeciwniczek (Skarbka Tarnowskie Góry II - przyp. red.). Chciałabym wrócić do rozgrywek i dokończyć sezon. Jak każdy dążymy do końcowego zwycięstwa, ale może być bardzo ciężko, ponieważ prowadzą silne Gliwice." - tak o sezonie wypowiada się aktualnie najlepsza zawodniczka rezerw JKTS Jastrzębie Zdrój Laura Kałużny. 

Tabele: (mecze, punkty, bilans pojedynków)

1.KTS Gliwice1428124:16
2.MKS Płotbud Skarbek II Tarnowskie Góry142498:42
3.JKTS II Jastrzębie Zdrój132397:33
4.LZS Victoria Chróścice141890:50
5.UKS Huragan Sosnowiec131359:71
6.KU AZS UJD II Częstochowa141059:81
7.UKTS Sokół Orzesze14951:89
8.ULKS Ruch Pniów13640:90
9.UKS Energia Siewierz13537:93
10.UKTS Sokół II Orzesze14025:115

 

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie