2. Liga Polska
KTS Challenger - Przemysław Sałaciński triumfatorem trzeciej odsłony nowodworskiego turnieju
person_outline Filip Pawelec

KTS Nowy Dwór Mazowiecki był organizatorem serii trzech turniejów KTS Challenger, które odbyły się na hali NOSiR, goszczącej w tym sezonie dwa turnieju z cyklu Grand Prix Polski Seniorów. Jako partner medialny trzeciego turnieju KTS Challenger przygotowaliśmy dla Was podsumowanie ostatnich zmagań.

źródło: KTS Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
Uczestnicy trzeciej odsłony KTS Challenger

W całym cyklu zaplanowane były cztery turnieje, a ostatecznie z powodu pandemii Covid-19 udało się rozegrać trzy z nich. Zawodnicy KTS-u rzucali wyzwanie od 8 do 12 chętnym zawodnikom innych drużyn i walczyli z nimi o nagrody rzeczowe oraz finansowe. Zwycięzcy każdego z turniejów mieli zapewniony udział w pojedynku finałowym TOP 8, którego stawkę oprócz nich mieli uzupełnić najwyżej sklasyfikowani zawodnicy po zsumowaniu punktów z każdego z turniejów. Pierwszy turniej wygrał Przemysław Sałaciński z Bogorii Grodzisk Mazowiecki, za drugim razem natomiast triumfowała Agata Zakrzewska z KTSu Tarnobrzeg.

W trzecim turnieju wystartowała 12 zawodników, podzielonych na cztery grupy, po trzech zawodników w każdej, rozstawionych kolejno według ligi, w której występują, rankingu indywidualnego danej ligi oraz ogólnopolskiego rankingu seniorów. Do fazy pucharowej awans uzyskiwało po dwóch zawodników z każdej grupy, zawodnicy z trzecich miejsc grali ze sobą mini turniej systemem "każdy z każdym " o miejsca 9-12.

W pierwszej grupie zmierzyli się ze sobą: Jan Olek z Broni Radom, będący jedynym przedstawicielem drużyn z I ligi oraz Tomasz Dubniak z IKRST Józefów i reprezentant gospodarzy - Damian Wasiak. Jan Olek pewnie pokonał swoich przeciwników po 3:0 w setach, a w pojedynku o wyjście z grupy Dubniak ograł Wasiaka 3:2 i to on dołączył do zawodnika radomskiej Broni w turnieju głównym.

W grupie numer dwa rywalizował zwycięzca pierwszego "Challengera" - Przemysław Sałaciński oraz Karol Matyjek z MUKS Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn i Paweł Piszczatowski z GUKS Orzeł Siedlin. Triumfatorem grupy został Sałaciński, który po zaciętych bojach wygrał 3:2 Piszczatowskim i 3:1 z Matyjkiem, uzyskując awans z pierwszego miejsca. Drugie miejsce przypadło Matyjkowi, który wygrał 3:0 z Piszczatowskim.

W trzeciej grupie znaleźli się: lider gospodarzy - Piotr Stępiński oraz Marek Łuczaj z GUKS Orzeł Siedlin oraz Filip Pawelec z KSTS Warmia Lidzbark Warmiński. W końcowym rozrachunku to Filip Pawelec został zwycięzcą grupy, pokonując 3:1 Stępińskiego i 3:2 Łuczaja. Z drugiego miejsca awansował Stępiński, po zwycięstwie nad Łuczajem w stosunku 3:2.

W ostatniej grupie naprzeciw siebie stanęli: Kamil Smoliński z IRKTS Józefów, i dwóch kolejnych zawodników gospodarzy: Daniel Draczka i Jan Klepko, jedyny przedstawiciel drużyny z III ligi mazowieckiej. Zarówno Smoliński, jak i Draczka pewnie wygrali po 3:0 z Klepko i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. W starciu o pierwsze miejsce lepszy okazał się Draczka, wygrywając 3:2.

W turnieju pocieszenia komplet zwycięstw odnotował Paweł Piszczatowski i zajął dzięki temu 9. miejsce w całym turnieju. Dwa zwycięstwa i w konsekwencji 10. miejsce przypadło Damianowi Wasiakowi, 11-ty z jedną wygraną był Jan Klepko, a na ostatnim 12. miejscu bez wygranej turniej zakończył Marek Łuczaj.

W ćwierćfinałach doszło do ciekawych i emocjonujących pojedynków. Na papierze najmocniej prezentowała się para Olek-Stępiński i w tym meczu doszło do niemałej niespodzianki, gdyż to zawodnik gospodarzy zwyciężył 3:1. W drugim pojedynku w górnej połówce drabinki Matyjek również dość niespodziewanie pokonał 3:1 innego zawodnika z Nowego Dworu - Daniela Draczkę. W dolnej połówce Dubniak wygrał 3:0 z Pawelcem, a Sałaciński po zaciętym spotkaniu pokonał 3:2 Smolińskiego.

Mecze o miejsca 5-8 zaczęły się od dwóch pięciosetowych pojedynków, w których Draczka pokonał Olka, a Smoliński wygrał z Pawelcem. W pojedynku o 7. lokatę Olek wygrał 3:0 z Pawelcem, a 5. miejsce przypadło Smolińskiemu, który walkowerem wygrał z Draczką.

Starcia półfinałowe również były bardzo zacięte. Stępiński potrzebował pięciu setów, by pokonać Matyjka, a Sałaciński w czterech setach zwyciężył z Dubniakiem. Najniższy stopień podium przypadł Matyjkowi, który w "meczu o brąz" wygrał z Dubniakiem 3:1, a w wielkim finale Sałaciński zwyciężył po przewagach w piątym secie ze Stępińskim.

Przemysław Sałaciński wygrał w ten sposób swój drugi turniej z cyklu KTS Challenger. Obok niego pewny udział w turnieju TOP 8 z racji wygrania jednego z turniejów ma również Agata Zakrzewska. Zgodnie z klasyfikacją skład turnieju finałowego uzupełnią: Piotr Stępiński, Daniel Draczka, Tomasz Dubniak, Kamil Kleczkowski, Jan Olek i Damian Wasiak. Na liście rezerwowej znajdują się kolejno: Karol Matyjek, Kamil Smoliński, Filip Pawelec i Mateusz Rutkowski. Szczegóły każdego z turniejów znajdują się na stronie KTSu Nowy Dwór Mazowiecki na Facebooku. Zapraszamy!


Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie