1. Liga 2. Liga
Lewart Lubartów dołącza do pierwszoligowców
person_outline Wojtek Chrząszcz
Lubelski Lewart Lubartów został kolejnym zespołem, który w sezonie 2020/2021 zagra w pierwszej lidze. Drużyna grającego trenera Jakuba Sagana zwyciężyła w meczu o awans Słoneczny Stok Białystok 9:1.
Od lewej: Jakub Sagan, Norbert Jóźwiak, Łukasz Drzewiecki, Bartosz Kowalczyk

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gości. Po pierwszej serii gier, drużyna z Lubartowa prowadziła 3:1, za sprawą zwycięstw Sagana, Norberta Woźniaka oraz Bartosza Kowalczyka. Pierwszy i jak się później okazało jedyny punkt białostoczan zdobył Marcin Romanowski, który w pięciu setach pokonał Łukasza Drzewieckiego.

Od tego momentu gospodarze wygrali łącznie zaledwie trzy sety. Jednego za sprawą Piotra Tworkowskiego i Marcina Romanowskiego w starciu z Norbertem Jóźwiakiem oraz Łukaszem Drzewickim, natomiast dwa kolejne wywalczył Romanowski w meczu z Jakubem Saganem.

"O meczu barażowym dowiedzieliśmy się miesiąc wcześniej, do którego bardzo intensywnie trenowaliśmy. Waga meczu była wysoka, był stres, jednak pomimo niego cała drużyna zagrała bardzo dobrze." - ocenia jeden z zawodników drużyny z Lubelszczyzny

Wtorkowe zwycięstwo Lubartowa nad Białymstokiem oznacza, iż tenisiści stołowi Lewartu po wielu latach powrócą do centralnych rozgrywek.

"Przed sezonem chcieliśmy powtórzyć sukces z zeszłego roku, jakim było zwycięstwo w grupie lubelskiej. Nie przypuszczaliśmy jednak, że awansujemy do pierwszej ligi, ale trzeba przyznać, że jest to dla nas bardzo miłą niespodzianką." - dodaje gracz Lewartu

Słoneczny Stok Białystok 1:9 Lewart AGS Lubartów

Dariusz Baruch - Norbert Jóźwiak 0:3 (10:12, 5:11, 1:11)

Piotr Tworkowski - Bartosz Kowalczyk 0:3 (6:11, 4:11, 5:11)

Maksymilian Kulpa - Jakub Sagan 1:3 (9:11, 11:6, 8:11, 3:11)

Marcin Romanowski - Łukasz Drzewiecki 3:2 (9:11, 11:9, 8:11, 11:9, 11:3)

Piotr Tworkowski/Marcin Romanowski - Norbert Jóźwiak/Łukasz Drzewiecki 1:3 (8:11, 12:14, 11:9,  6:11)

Dariusz Baruch/Maksymilian Kulpa - Bartosz Kowalczyk/Jakub Sagan 0:3 (5:11, 8:11, 7:11)

Dariusz Baruch - Bartosz Kowalczyk 0:3 (8:11, 7:11, 9:11)

Piotr Tworkowski - Norbert Jóźwiak 0:3 (1:11, 9:11, 4:11)

Maksymilian Kulpa - Łukasz Drzewiecki 0:3 (9:11, 8:11, 8:11)

Marcin Romanowski - Jakub Sagan 2:3 (11:9, 11:9, 9:11, 9:11, 8:11)