Polska
Marcin Litwiniuk najlepszy w Nowym Dworze Mazowieckim!
person_outline Jacek Barbachowski
Podobnie jak w Krakowie, również i w Nowym Dworze Mazowieckim, nieopodal Warszawy, z przytupem rozpoczęto nowy sezon. Na starcie pojawiło się kilku solidnych zawodników.
źródło: KTS Nowy Dwór Mazowiecki
Na podium od lewej: Kamil Smoliński, Marcin Litwiniuk, Kamil Kurowski | fot. KTS Nowy Dwór Mazowiecki

Z numerem jeden rozstawiony był Kamil Kurowski, gracz beniaminka I ligi, rezerw Dekorglassu Działdowo. Popularny "Kura" pewnie dotarł do półfinału, w którym musiał jednak uznać wyższość swojego przeciwnika. Na drodze byłego zawodnika m.in. Pogoni Siedlce stanął Marcin Litwiniuk. Tenisista reprezentujący Uczelnię Państwową Zamość, który w nowym sezonie występować będzie w LOTTO Superlidze, w półfinale nowodworskiej imprezy wyeliminował reprezentanta Dekorglassu w pięciu setach. W drugiej grze 1/2 finału do stołu podeszli doświadczony Marcin Jarkowski, grający ostatnio w niemieckich ligach oraz filar drugoligowego IKRTS Józefów Kamil Smoliński. Mający za sobą udany sezon Smoliński w czterech odsłonach pokonał swojego rywala i zameldował się w wielkim finale. W nim klasę pokazał Litwiniuk, który stracił tylko jednego seta i mógł cieszyć się z końcowego triumfu. Ostatecznie na trzeciej pozycji finiszował Kurowski, który "od tyłu" pokonał w walce o najniższy stopień podium Mikołaja Kamińskiego, ostatnio grającego dla Spalonej Mleczarni Warszawa.

Oprócz turnieju open rywalizowano także w juniorach oraz weteranach. Najlepszym młodym tenisistą okazał się Mateusz Cymerman z warszawskiej Spójni, zaś rozgrywki najbardziej doświadczonych w Nowym Dworze zawodników zwyciężył Marcin Jarkowski. 

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie