LOTTO Superliga
Ostatni raz na Elektryku
person_outline Wojtek Chrząszcz
Energa Manekin Toruń w najbliższy piątek rozegra ostatni mecz w hali przy ul. Międzymurze 2. Na "Elektryku" toruński zespół podejmie w towarzyskim spotkaniu obecnego wicemistrza Polski i ćwierćfinalistę Ligi Mistrzów Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki. Początek o godz. 17:00.
fot. nowosci.com.pl
Konrad Kulpa w tym sezonie był najskuteczniejszym z Polaków reprezentujących barwy Energi Manekin. Z toruńskim zespołem, zajął piąte miejsce w LOTTO Superlidze

Przeszło 2.5 miesiąca trzeba było czekać ze wznowieniem rozgrywek i ponownym rozpoczęciem treningów przy stole. Oba kluby pomimo braku możliwości treningu technicznego, przez cały czas koncentrowały się głównie na przygotowaniu fizycznym. Piątkowe starcie będzie możliwością sprawdzenia swojej aktualnej dyspozycji, ale przede wszystkim benefisem sentymentalnego miejsca dla toruńskiego zepołu. W składzie Energi Manekina zobaczymy Polaków: Konrada Kulpę, Tomasza Kotowskiego i Damiana Węderlicha, natomiast Bogorię reprezentować będą: Marek Badowski, Miłosz Redzimski oraz Czech Pavel Sirucek.

"Czuję się bardzo dobrze jak na 55 dni bez trzymania rakietki w trakcie pandemii. Cały czas mieliśmy treningi przez kamerkę, które prowadził trener Grzegorz Adamiak. Ćwiczyliśmy motorykę, akcent szybkości, stabilizację oraz strechting." mówi Tomasz Kotowski, gracz Energi Manekin - "Piątkowe spotkanie potraktujemy jak normalny mecz Superligi. Przystąpimy do niego skoncetrowani i damy z siebie 100 procent, aczkolwiek nie robimy sobie presji na tym meczu, bo to jest sparing." - dodaje

Torunianie meczem z Bogorią pożegnąją się z "Elektrykiem". Halą, z której klub był kojarzony, w której świętował awanse do najwyższej klasy rozgrywkowej, gdzie później rozgrywano nawet mecze Superligi.  To tutaj swoje treningi i mecze w przeszłości rozgrywali obecni kadrowicze m.in. Jakub Dyjas czy uczestniczący w piątkowym wydarzeniu Pavel Sirucek. Od nowego sezonu Energa Manekin Toruń przeniesie się do "Olimpijczyka" przy ul. Juliusza Słowackiego 118. 

"Wiadomo że ciężko będzie nam się pogodzić z tym, iż już nie będziemy mogli trenować na naszym "Elektryku", ale myślę, że decyzja klubu o zmianie hali jest dobra. Nawet pod względem Superligi. Normalnie trenowaliśmy na innej hali, a mecze graliśmy na innej. Dużym plusem będą również przygotowania pod Grand Prix Polski. Wszystkie turnieje z tego cyklu odbywają się na dużych halach, a różnica pomiędzy grą na małej a dużej sali jest ogromna, m.in. ze względu na ilość miejsca czy szybkość lotu piłki." - ocenił "Kotek"

Pożegnalne spotkanie z powodu nadal panującej pandemii koronawirusa odbędzie się bez udziału kibiców. Transmisję z towarzyskiego meczu Energa Manekin - Bogoria pokaże TV Toruń, a ponadto będzie ona rówież dostępna w serwisie YouTube.

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie