Niższe ligi niemieckie
Podsumowanie września - Oberliga
person_outline Jacek Barbachowski

W obecnym sezonie na piątym szczeblu rozgrywkowym w Niemczech zobaczymy mniejszą liczbę Polaków niż w latach ubiegłych. Zapraszamy na pierwsze podsumowanie miesiąca, które będzie ukazywać się u nas regularnie. Jak myślicie kto spisał się najlepiej z polskich tenisistów na początek rozgrywek?

źródło: mytischtennis.de
MTV Jever ma lidera w postaci Adriana Dugiela, ale brakuje jej wsparcia pozostałych zawodników | fot. nwzonline.de

Oberliga Bayern 

Świetnie spisują się gracze SV DJK Eggolsheim. Drużyna, w której od tego sezonu występuje Paweł Grela odniosła komplet trzech zwycięstw i przewodzi ligowej tabeli. Polak gra na pozycji numer jeden w zespole i trzeba przyznać, że ze swojego zadania wywiązuje się bardzo skutecznie. Niewiele gorzej spisuje się lider TB/ASV Regenstauf Łukasz Grzyb. Niestety nie ma tak dobrych kolegów w drużynie jak Grela i jego ekipa aktualnie jest czwarta z dorobkiem jednej wygranej i dwóch porażek, w tym z tenisistami Eggolsheim. 

  • Paweł Grela (SV DJK Eggolsheim): (kolejno: wygrane single, przegrane single) 5 - 1
  • Łukasz Grzyb (TB/ASV Regenstauf): 3 - 1

Oberliga Hessen

Źle w sezon weszli tenisiści TSV Besse oraz TTC Langen. W pierwszej ekipie wystąpili już w tym roku Krzysztof Kaczmarek, Kacper Malinowski oraz Mateusz Kaszuba, a w odwodzie jest jeszcze Kazimierz Wiszowaty. Najlepiej spisywał się Kaczmarek, który pełni rolę "jedynki" w drużynie. Mimo jego przyzwoitej gry Besse w dwóch spotkaniach nie udało się zdobyć choćby punktu. Los Kaczmarka i spółki podzielil gracze z Langen. Michał "Korek" Korycki nie zachwycił swoją grą, a jego zespół dwukrotnie musiał uznać wyższość przeciwników. Drużyny Polaków zamykają ligową stawkę. 

  • Krzysztof Kaczmarek (TSV Besse): 2 - 2
  • Mateusz Kaszuba (TSV Besse): 1 - 3 
  • Kacper Malinowski (TSV Besse): 1 - 3 
  • Michał Korycki (TTC Langen 1950): 1 - 3

Oberliga Nord-West

Dobre starty zaliczyło dwóch z trzech Polaków grających w północno-zachodnich Niemczech. Mowa o Adrianie Dugielu i Krzysztofie Lubinie. Pierwszy, reprezentujący MTV Jever, jest zdecydowanym liderem swojej drużyny i odniósł komplet wygranych, zaś Lubin z SV Union Salzgitter jedyną porażkę odniósł właśnie z Dugielem. Przegraną z polskim graczem Jever odniósł także Łukasz Dzikowski (również SV Union Salzgitter), który co ciekawe swój jedyny dotychczasowy punkt zdobył na klubowym koledze Adriana Dugiela. To w efekcie dało wygraną Salzgitter nad Jever, a dzięki zwycięstwu tydzień wcześniej nad innym zespołem klub Lubina i Dzikowskiego jest niepokonany. Dugiel, pomimo świetnej postawy samego siebie, nie zaznał jeszcze drużynowego zwycięstwa w aktualnej kampanni rozgrywkowej. Salzgitter znajduje się na przodzie tabeli, a Jever pod koniec stawki. 

  • Adrian Dugiel (MTV Jever): 4 - 0 
  • Krzysztof Lubin (SV Union Salzgitter): 3 - 1
  • Łukasz Dzikowski (SV Union Salzgitter): 1 - 3 

Oberliga Südwest

Jedno zwycięstwo i porażka to dorobek graczy drugiej drużyny TTC Zugbrücke Grenzau z Pawłem Folatnowiczem w składzie. Taki rezultalt rezerwowm utytułowanego klubu daje w tej chwili ósme miejsce na dwanaście ekip. Foltanowicz legitymuje się najlepszym bilansem z całego zespołu. 

  • Paweł Foltanowicz (TTC Zugbrücke Grenzau II): 3 -1

 

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie