Transfery
Ronit Bhanja wzmocni Polonię Kielce
person_outline Jacek Barbachowski
Niezwykle ciekawego transferu jak na drugoligowe parkiety dokonali włodarze Polonii Kielce. W przyszłym sezonie w Kielcach będziemy mieli okazję zobaczyć Hindusa Ronita Bhanję.
Ronit Bhanja w przyszłości może stanowić o sile hinduskiej kadry | fot. ittf.com

22-letni tenisista to reprezentant swojego kraju, często startujący w turniejach pod egidą ITTF. W 2018 roku zdobył srebrny medal Nigeria Open w turnieju do lat 21. W tej samej kategorii Bhanja był klasyfikowany na 12 pozycji światowego zestawienia w lipcu 2019 oraz wywalczył tytuł mistrza Indii. Warto zaznaczyć, że na krajowym podwórku nowy nabytek świętokrzyskiego klubu zdobył też złoty medal krajowego czempionatu w grze podwójnej seniorów.

"Bardzo cieszymy się, że udało się nam osiągnąć porozumienie, gdzie bardzo dużą role w negocjacjach odegrał Jarek Klamut za co bardzo mu dziękujemy. Wierzymy, że Ronit będzie naszym dużym wzmocnieniem co pozwoli nam osiągnąć nasze cele zakładane na najbliższą przyszłość." - czytamy na oficjalnym profilu Polonii Kielce. Co ciekawe Hindus w przeszłości ogrywał m.in. zakontraktowanego przez Dojlidy Białystok Białorusina Aliaksandra Khanina czy bardzo utalentowanego Rumuna Raresa Siposa.

Zobaczcie jak Ronit Bhanja radził sobie ze znakomitym Tajwańczykiem Chuang Chih-Yuanem: