Transfery
Ściblak wzmocnił Pogoń Mogilno
person_outline Wojtek Chrząszcz
Urodzony w 1993 roku Marcin Ściblak od nowego sezonu będzie występował na zapleczu LOTTO Superligi w barwach beniaminka Pogoni Mogilno. W klubie z Kujaw i Pomorza zastąpi on Wojciecha Maćkowiaka.
fot. ttg-sankt-augustin.de
Marcin Ściblak występował niegdyś w niemieckim TTG Sankt Augustin

Ostatnie miesiące nowy nabytek zwycięzcy drugiej ligi pomorsko-kujawsko-pomorskiej może zaliczyć do bardzo udanych. W dwudziestu czterech indywidualnych pojedynkach rozegranych na drugim stole za każdym razem wychodził zwycięsko. Razem z LUKS Fortus Straszyn zajął dziewiąte miejsce, co dało drużynie z Pomorza spokojne utrzymanie na trzecim szczeblu rozgrywek w Polsce.

Myślę, że Marcin będzie dla nas solidnym wzmocnieniem. To zawodnik z bogatym doświadczeniem w pierwszej lidze, który może sporo namieszać. Razem z Mateuszem Woskowiczem, Danielem Murawskim i Michałem Wojewódką powinien stworzyć dobrą, wyrównaną drużynę. Naszym głównym celem w premierowym sezonie jest utrzymanie. Wiele jednak zależy od składów innych drużyn oraz systemu spadków i awansów.” - ocenił szkoleniowiec mogilnian Krzysztof Rogala 

W przeszłości, niespełna 27-letni Ściblak występował głównie w MRKS Gdańsk, jednak dwa lata swojej kariery spędził w lidze niemieckiej. Razem z Politechniką Gdańską reprezentował Polskę podczas ubiegłorocznych Akademickich Mistrzostw Europy, sięgał po medale Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, a także dotarł do 1/8 finału Polish Junior Open w 2011 roku.

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie