Transfery
Solidne wzmocnienia Polonii Kielce
person_outline Wojtek Chrząszcz

Choć okienko transferowe w polskim tenisie stołowym na dobrą sprawę jeszcze się nie rozpoczęło, to z pingpongowego środowiska już docierają pierwsze sygnały odnośnie transferów na sezon 2021/2022. Na ofensywną politykę transferową postawiła aspirująca do rozgrywek pierwszej ligi Polonia Kielce, która zadeklarowała już trzy wzmocnienia.

fot. sportsbeatsindia.com
Jeet Chandra w swojej karierze występował już w turniejach najwyższej rangi

Do klubu będącego obecnie liderem II ligi łódzko-świętokrzyskiej trafią: Jeet Chandra (Indie), Antoni Witkowski oraz Miłosz Sawczak Junior. Urodzony w 2000 roku praworęczny Hindus, grający uchwytem europejskim, w swojej karierze pokonał m.in. byłego zawodnika LOTTO ZOOLeszcz Gwiazdy Bydgoszcz Manava Thakkara czy pogromcę Wong Chun Tinga Dimitrija Levajaca z Serbii. Obecnie 21-latek może się zwycięstwem w Oman Open U21 czy medalami Mistrzostw Indii Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów. Jeet Chandra sklasyfikowany jest na 392. miejscu światowego rankingu, co jest jego najwyższą pozycją w dotychczasowej karierze.

Jak wynika z informacji prezesa klubu Piotra Kędzierskiego, stolicę województwa świętokrzyskiego wybrał również wicemistrz Polski młodzieżowców z 2014 roku, a także ćwierćfinalista ostatniego krajowego czempionatu wśród seniorów w grze podwójnej Antoni Witkowski. Polak w sezonie 2020/21 występował w niemieckim FSV Mainz, gdzie na poziomie 2. Bundesligi zanotował 4 zwycięstwa i 6 porażek (40% skuteczności), natomiast w Regionallidze w sześciu pojedynkach, za każdym razem odchodził od stołu jako zwycięzca.

Ostatnim zawodnikiem, który dołączy do kieleckiej Polonii będzie Miłosz Sawczak Junior. Wicemistrz Polski Kadetów z 2020 roku w grze pojedynczej i Mistrz w grze podwójnej do obecnego drugoligowca przejdzie na zasadzie wypożyczenia.

Zmiany w klubie nie dotyczą tylko zawodników, bowiem do ekipy Piotra Kędzierskiego dołączy nowy dyrektor sportowy. Będzie nim Jarosław Klamut, znany w środowisku tenisistów stołowych głównie jako menadżer, ale także jako zawodnik występujący w barwach Coccine GKTS Wiązowna. Jak wspomniał prezes Kędzierski, oprócz pełnienia funkcji dyrektora sportowego, pochodzący z Krosna Klamut będzie do dyspozycji przy wyborze składu w ligowych meczach.

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie