LOTTO Superliga Transfery
W Toruniu po japońsku
person_outline Wojtek Chrząszcz
Aż czterech reprezentantów Japonii zobaczymy w przyszłym sezonie w barwach Energi Manekin Toruń. Obok Yukiego Hirano i Taimu Arinobu przy stołach LOTTO Superligi zagrają Yuki Matsuyama oraz Kazuya Ryohei. W drużynie Grzegorza Adamiaka pozostali natomiast Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski i Damian Węderlich.
fot. superliga.com.pl
Taimu Arinobu w poprzednim sezonie był niepokonany

Niespełna dwudziestodwuletni Matsuyama pomimo młodego wieku może się już poszczycić sporymi osiągnięciami. Praworęczny zawodnik, grający uchwytem europejskim w pokonanym polu zostawiał takich zawodników jak: Jakub Dyjas, Daniel Górak, Daniel Habesohn, Anton Källberg i Patrick Franziska. Na świecie, w kwietniu 2018 roku był już 97, jednak obecnie plasuje się na 270. miejscu. Z kolei urodzony 28 czerwca 1992 roku Ryohei, ma w swoim dorobku finał i półfinał US Open zdobyty odpowiednio w 2018 i 2019 roku. W przeszłości reprezentant kraju Kwitnącej Wiśni klasyfikowany był na 279. pozycji rankingu ITTF.  

"Zakontraktowaliśmy aż czterech Japończyków po to, by zapewnić udział obcokrajowca w każdym meczu nowego sezonu. Jeżeli koronawirus i inne losowe zdarzenia nie pokrzyżują naszych planów, to chcielibyśmy by kibice mogli zobaczyć Japończyka w każdym meczu sezonu 2020/2021. O kolejne dwa miejsca w podstawowym składzie zawalczy aż czterech polskich zawodników: Kulpa, Kotowski, Węderlich i Przemysław Walaszek. O występ w meczu będą musieli powalczyć i przekonać trenera, że to akurat jemu należy się ta sztuka. Ta rywalizacja powinna jeszcze bardziej wpłynąć na rozwój tych zawodników. Nie wykluczamy, że zdarzy się też tak, że w jakichś meczach zobaczymy cały polski skład." - mówi prezes klubu z Torunia Krzysztof Piotrowski

Drużyna z Grodu Kopernika w ubiegłym sezonie była jedną z niespodzianek LOTTO Superligi. Przez pierwsze sześć kolejek okupowała pozycję lidera, a na przekroju całego sezonu pokonywała kandydatów do medali: Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki, Dojlidy Białystok, a także Polonię Bytom. W Pucharze Polski ekipa z Kujaw i Pomorza wygrała etap wojewódzki, jednak ze względu na pandemię koronawirusa turniej półfinałowy nie doszedł do skutku.  

"Jesteśmy zadowoleni z minionego sezonu. Zajęliśmy ostatecznie piąte miejsce w ligowej tabeli. Najlepsze w historii. Nasze zadowolenie wynikało głównie z powodu bardzo dobrej gry zakontraktowanych obcokrajowców. Arinobu i Hirano to strzały w dziesiątkę. Ci zawodnicy wnieśli do zespołu i klubu wiele pozytywnych emocji. Wcześniej z obcokrajowcami bywało różnie. Szkoda tylko, że ligę przerwał koronawirus." - podsumowuje Piotrowski - "Celem na sezon 2020/2021 jest play-off  i walka o medal. Jesteśmy gotowi na różne scenariusze. Gdyby się zdarzyło, że np. granice będą zamknięte i nie będą mogli przylecieć obcokrajowcy, to mamy też chyba jeden z lepszych krajowych składów. Ponadto w walce o najwyższe cele powinna nam pomóc nowa hala, którą pozyskaliśmy dzięki pomocy Prezydenta Miasta Torunia. Wreszcie będziemy mogli rozgrywać mecze ligowe na hali, w której trenujemy." - dodaje

W poprzedniej kampanii najwyższego szczebla rozgrywek, w barwach pierwszej drużyny wystąpiło łącznie sześciu zawodników. Najlepiej i najskuteczniej prezentował się Taimu Arinobu, który w jedenastu pojedynkach nie zaznał goryczy porażki. Z pozytywnymi bilansami sezon kończyli Yuki Hirano (5-2) i reprezentant Hongkongu Ng Pak Nam (4-3). Spośród Polaków pod szyldem Energi Manekin najwięcej zwycięstw (osiem) odniósł Konrad Kulpa, o jedno mniej Tomasz Kotowski, a trzy wygrane mecze zanotował Damian Węderlich.

Poniżej nowy nabytek toruńskiego zespołu - Yuki Matsuyama w starciu z Antonem Källbergiem:

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie